Delegacja Winnickiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Michaiła Kociubińskiego

W dniach 17-19.01.2020 r. w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu z wizytą gościła delegacja z Winnickiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Michaiła Kociubińskiego Uczelni, z którą WSHE we wrześniu 2019 roku podpisała umową o współpracy. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Rektor prof. Natalia Iwanowa-Łazarenko wraz z prorektorem d/s kontaktów międzynarodowych Siergiejem Zagorodnij oraz innymi pracownikami Uniwersytetu.

Goście zapoznali się z bazą dydaktyczną naszej Uczelni oraz poznali uroki naszego pięknego miasta. Podczas pobytu delegacja z Ukrainy zwiedziła również Panoramę Racławicką, Ostrów Tumski oraz Uniwersytet Wrocławski. Dyrektor Panoramy oraz historyk sztuki dr Romuald Nowak przybliżył naszym gościom historię i genezę wrocławskich zabytków.

W trakcie wizyty omówiono dotychczasową współpracę, a także rozszerzenie obowiązującej umowy o możliwość uzyskania przez studentów polskich i ukraińskich, dyplomów „dwóch Uczelni”.

[envira-gallery id=”3782″]