Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w WSHE

6 października 2017 r. na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, już po raz siedemnasty odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu wyśmienitych gości w tym władze samorządowe m.in. Starosta Powiatu Brzeskiego Pan Maciej Stefański, Burmistrz Miasta Brzeg Pan Jerzy Wrębiak oraz w imieniu Marszałka Województwa Opolskiego Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej Pan Jacek Niesłuchowski, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych uczelni oraz instytucji powiązanych z naszą Uczelnią.
Wykład inauguracyjny „Wybryki estetyki wizualnej w kontekście edukacji i wychowania”, wygłosił prof. Ernest Zawada, a całość uroczystość odbyła się przy udziale Chóru im. św. Maksymiliana przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu.

Tegoroczna inauguracja roku akademickiego odbyła się w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też podczas uroczystości nie mogło zabraknąć elementów nawiązujących do tego niezwykle ważnego i podniosłego wydarzenia dla naszej ojczyzny.
Całość uświetnił wspaniały występ kwartetu smyczkowego muzyków Filharmonii Opolskiej „Opole Quartet”.

VIVAT ACADEMIA, VIVANT PROFESSORES!!!

[envira-gallery id=”3481″]