Studenci WSHE w kolejnym Nalocie Mikołajów

W sobotę 5 grudnia, w przededniu Świętego Mikołaja – patrona rybaków, naszego miasta Brzegu i parafii, ale przede wszystkim wielkiego darczyńcy i dobrodzieja, którego tradycja obarczyła przywilejem obdarowywania ludzi prezentami, kontynuując tradycję brzeskiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w centrum miasta w Rynku oraz na placu przed Brzeskim Centrum Kultury już po raz czternasty pojawili się Mikołaje. Było ich kilkunastu, stąd też dla tego cyklicznego wydarzenia przyjęła się nazwa „Nalot Świętych Mikołajów”. Mikołaje od zawsze przybywali do dzieci oryginalnym środkiem lokomocji, choć ze względu na warunki atmosferyczne nigdy nie były to jeszcze sanie. Dzieci witały już Mikołajów, którzy przybyli konną dorożką, wojskowym gazikiem, amfibią, oraz białą limuzyną marki Lincoln. Tym razem przywieźli ich na swych wspaniałych maszynach motocykliści, tworząc motocyklową paradę Mikołajów.

Studenci WSHE przebrani w stroje Mikołajów rozdawali dzieciom słodycze firmy Mondelez Polska, głównego sponsora imprezy oraz baloniki z logo WSHE. Pojawienie się takiej ilości Mikołajów wzbudziło jak zawsze olbrzymie zainteresowanie, nie tylko wśród dzieci. Przez cały czas trwania imprezy każdy mógł wykonać pamiątkową fotografię ze świętym Mikołajem.  Studenci WSHE aktywnie wsparli także, jako agenci, rodzinną grę miejską „Tajemnice Świętego Mikołaja”.