Edukacja małego dziecka z animacją czasu wolnego

Czas trwania:
3 lata

Jeżeli chcesz pracować z dziećmi, masz kreatywne pomysły na animowanie czasu wolnego, myślisz o założeniu własnej działalności animacyjnej – to jest to specjalność dla Ciebie. Poza ogólną wiedzą z zakresu psychologii i pedagogiki, zdobędziesz umiejętności pracy z małym dzieckiem oraz z jego rodzicami, wypracujesz w sobie kompetencje do pracy z grupą, animowania czasu wolnego, zdobędziesz wykształcenie pedagogiczne i przyszłościowy zawód. Animator czasu wolnego to pracownik zajmujący się również organizacją czasu osób przebywających w ośrodkach wczasowych i turystycznych W ramach programów animacyjnych realizuje się zajęcia sportowe, plastyczne, taneczne, teatralne, muzyczne czy specjalne animacje dla dzieci.

Miejsca zatrudnienia naszych absolwentów:

  • Instytucje i organizacje, które wspierają i aktywizują różnorodne środowiska dziecięce, świetlice środowiskowe i domy kultury – jako animator, doradca pedagogiczny lub osoba prowadząca warsztaty tematyczne (plastyczne, muzyczne, taneczne) i rozwojowe,
  • żłobki i przedszkola,
  • teatry oferujące repertuar przeznaczony dla najmłodszych widzów (poszukujące konsultanta treści przekazywanych w spektaklach)
  • oraz ośrodki pomocy rodzinie.

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu

Adres: Piastowska 14, 49-300 Brzeg
Telefon: 77 416 00 70
dziekanat@wshe.edu.pl, rektorat@wshe.edu.pl