||

Jubileuszowa 40 edycja „Projektu Wojownik

W dniach 9-10 kwietnia w 1. Brzeskim Pułku Saperów im. Tadeusz Kościuszki odbyła się jubileuszowa 40 edycja „Projektu Wojownik”, którego pomysłodawcą jest Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. W oficjalnym otwarciu wydarzenia przez dowódcę 1 Pułku Saperów – płk Grzegorza Osokrobę, uczestniczył m.in. Kanclerz WSHE w Brzegu Stanisław Widocki.

Niemal 60 osób – weteranów i członków rodzin żołnierzy poległych podczas misji zagranicznych uczestniczyło w jubileuszowej edycji tego projektu. Uczestnicy brali udział w treningach sportowych pod okiem mistrzów sztuk walki. Treningi poprowadził utytułowany zawodnik i jeden z najlepszych pięściarzy w Polsce – Mateusz Masternak (m.in. zawodowy mistrz Europy w wadze junior ciężkiej), wspierany przez zawodniczki z Centralny Wojskowy Zespół Sportowy – st. szer. Sandra „Adrenalina” Drabik (srebrna i brązowa medalistka mistrzostw Europy, srebrna medalistka igrzysk europejskich, dwukrotna mistrzyni Polski, olimpijka z Tokio) i szer. Aneta Rygielska (wicemistrzyni Europy, trzykrotna mistrzyni Polski w boksie).

W trakcie tego wydarzenia mieliśmy okazję gościć w naszej siedzibie delegację z Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa.

Podobne wpisy