Porozumienie WSH-E z Uczelnią Jana Wyżykowskiego w Polkowicach

We wtorek 25 kwietnia 2023 w salach Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu rektor Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu prof. zw. dr hab. Krystyna Ferenz i rektor Uczelni im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach dr Tadeusz Kierzyk, podpisali porozumienie o współpracy. W uroczystości podpisania umowy uczestniczyły władze i kadra naukowa WSHE i UJW.

W skład Uczelni Jana Wyżykowskiego, której patronem jest wybitny geolog, odkrywca złóż rud miedzi na Dolnym Śląsku, wchodzą trzy wydziały, na których kształci się kilka tysięcy studentów na studiach I i II stopnia na 10 kierunkach, w tym pedagogice i informatyce. Uczelnia posiada partnerstwa z wieloma światowymi koncernami w tym m.in. z KGHM Polska Miedź S.A. czy Volkswagen Motor Polska.

Podpisana umowa zakłada współdziałanie w zakresie realizacji projektów edukacyjnych, które mają do zaoferowania obydwie uczelnie.  Porozumienie określa szczegółowo zakres tej współpracy i warunki jej realizacji. Wykorzystując potencjał kadry dydaktycznej zatrudnionej na uczelniach zostaną stworzone nowe możliwości kształcenia dla mieszkańców naszego regionu.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Pana Dariusza Byczkowskiego, podpisanie umowy mogło odbyć się w pięknych salach brzeskiego zamku.