Udział WSH-E w I edycji Regionalnego Święta Nauki organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż w dniu 20 marca nasza uczelnia wzięła udział w organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego pierwszej edycji Regionalnego Święta Nauki. To szczególne wydarzenie odbyło się w sali im. „Orła Białego” na Opolskim Ostrówku z udziałem przedstawicieli Zarządu Województwa Opolskiego, m. in. Marszałka Andrzeja Buły, Wicemarszałka Zuzanny Donath-Kasiury oraz Wojewody Opolskiego Moniki Jurek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się rektorzy i przedstawiciele władz opolskich uczelni, pracownicy naukowi oraz studentki i studenci. W tym wyjątkowym dniu przyznano nagrody dla wyróżniających się studentów i doktorów, a także prestiżowy tytuł Professor Opoliensis.

Podczas wydarzenia podpisano również umowy dotyczące realizacji grantów i projektów z zakresu edukacji. Działająca przy WSHE Opolska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych i Społecznych Alma Prudentia uzyskała dofinansowanie II edycji Studenckiego Festiwalu Praw Dziecka, który odbędzie się w listopadzie 2024 w Brzeskim Centrum Kultury. Gratulujemy! 😀

W imieniu Fundacji, umowę odebrał dziekan WSHE w Brzegu dr Wojciech Ratajek.