Inauguracja II Brzeskiego Tygodnia Świadomości Autyzmu

W czwartek 4 kwietnia w Brzeskim Centrum Kultury został zainaugurowany II Brzeski Tydzień Świadomości Autyzmu. To ważne wydarzenie, mające na celu podnoszenie poziomu zrozumienia i świadomości społecznej na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz budowanie akceptacji i poszukiwanie sposobów i form wsparcia osób nieneurotypowych.

W tym roku, nasza uczelnia aktywnie włącza się w te działania.

O godzinie 10:00, Uczennice i Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie i I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu mieli okazję obejrzeć film Śubuk, poprzedzony wprowadzeniem Komitetu Organizacyjnego II BTŚA oraz Dziekan WSHE, dr Anety Ratajek.

Już w najbliższą sobotę – 6 kwietnia, o godzinie 10 odbędzie się w BCK seans dla wszystkich zainteresowanych problematyką osób nieneurotypowych, wstęp wolny.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z harmonogramem i wzięcia udziału w przygotowanych wydarzeniach, w tym konferencji, którą zaplanowano na 9 kwietnia.