WSH-E objęło patronatem naukowym II LO w Brzegu

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż wieloletnia współpraca z II Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Brzegu została przypieczętowana objęciem szkoły patronatem naukowym przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Opieka naukowa wiąże się ze wsparciem merytorycznym, które WSHE w Brzegu realizuje w postaci warsztatów dla rodziców, szkoleń dla nauczycieli, prowadzenia szkoleniowych rad pedagogicznych. Ze strony szkoły średniej możemy liczyć m.in. na wsparcie w zakresie organizowania praktyk zawodowych dla naszych studentów.
Nowe przepisy związane z prowadzeniem studiów na kierunkach pedagogicznych przewidują również możliwość konsultowania programów studiów na poszczególnych ścieżkach edukacyjnych z przedstawicielami środowiska praktyków. Jest to dla nas cenne, ponieważ mamy pewność, że nasze plany studiów odpowiadają na aktualne potrzeby środowiska praktycznego – pedagogów, nauczycieli, kadry zatrudnianej w oświacie i placówkach wychowawczych.
Patronat naukowy otwiera również możliwość realizowania eksperymentów pedagogicznych i wprowadzania innowacji pedagogicznych, co niewątpliwie przełoży się na wysoki poziom kształcenia zarówno w szkole średniej, jak i na Uczelni.