Zbiórka darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy wśród społeczności WSH-E

Szanowni Państwo,

z inicjatywy studentów i przy pełnym wsparciu Władz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu, wśród społeczności akademickiej naszej Uczelni odbędzie się zbiórka darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy.

Sytuacja, która dotknęła naszych sąsiadów zza wschodniej granicy – ogrom nieszczęścia, które przyniosła rozpętana tam wojna, strach o własne i najbliższych życie, nie może pozostać bez naszej reakcji. Humanitaryzm, pomoc, życzliwość i troska o drugiego człowieka to wartości, które są bliskie każdemu z nas.

Zgodnie z wytycznymi PCK będziemy zbierać:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWĄ: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIĘ: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

NOWE koce i śpiwory

Zbiórka darów trwać będzie w okresie od 04.03.2022 r. do 27.03.2022 r. w siedzibie WSHE w Brzegu przy ul. Piastowskiej 14.

Zebrane dary za pośrednictwem PCK trafią do najbardziej potrzebujących osób z Ukrainy.