Brzeski Festiwal Praw Dziecka, którego organizatorem była WSH-E

W sobotę, 18 listopada Brzeskie Centrum Kultury od wczesnych godzin rozbrzmiewało dziecięcym śmiechem 😃 Stało się tak za sprawą Brzeskiego Festiwalu Praw Dziecka, którego organizatorem była nasza Uczelnia. To wyjątkowe święto, zgromadziło na widowni Dużej Sceny BCK Dzieci, Nauczycieli i Rodziców, którzy wzięli udział w szeregu atrakcji artystycznych – występie Dzieci z PSP nr 1 w Brzegu, pod opieką Pani Anny Łabudek, spektaklu opartym na fragmencie utworu „Opowiadania Papugi” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Heca” w reżyserii Pani Zuzanny Bartczak, wysłuchali utworów w wykonaniu brzeskiego Wokalisty Pana Damiana Lisa. Z ramienia KPP Brzeg wydarzenie wspierali st. asp. Pani Patrycja Kaszuba oraz asp. sztab. Pan Maciej Hadzicki, który przekazał niezwykle ważne informacje dotyczące sposobów reagowania na przemoc, zwłaszcza tę wobec dzieci i młodzieży.

Wyjątkowym Gościem festiwalu była Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy – Pani Monika Jurek.

Punktem kulminacyjnym spotkania była uroczysta gala wręczenia nagród dla dzieci, które pod opieką pedagogów z brzeskich szkół (PSP 1, PSP 3, PSP 5, PSP 8, ZSS 7) przygotowały przepiękne prace konkursowe dotyczące praw dziecka. Laureatami konkursu zostały wszystkie Dzieci i wszystkie odebrały dyplomy i nagrody na scenie, przy wspaniałym aplauzie publiczności 🙂

Po tych wyjątkowych emocjach, Dzieci wzięły udział w serii warsztatów edukacyjnych przygotowanych i przeprowadzonych przez Studentki i Studentów WSHE.

Nad bezpieczeństwem Dzieci czuwali Ratownicy Medyczni Pani Aneta i Pan Tomasz Bodowscy, którzy przeprowadzili także kurs pierwszej pomocy.

Wszystkim przybyłym Gościom i Przyjaciołom naszej Uczelni (pozdrawiamy serdecznie Klub Książki Herbacianej! 🙂) , którzy wraz z nami świętowali te niezwykłe chwile, gorąco dziękujemy!

Zadanie realizowane przy wsparciu dotacji ze środków budżetu Województwo Opolskie w roku 2023 granty dla uczelni województwa opolskiego p.n. „Dostrzec symptomy przemocy zanim będzie zbyt późno”.