Uroczystość XX-lecia istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy WSH-E w Brzegu.

15 listopada w Brzeskiem Centrum Kultury im. im. Ignacego Jana Paderewskiego odbyła się uroczystość XX-lecia istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych w tym m.in. Wicewojewoda Opolski Tomasz Witkowski, Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz, Burmistrz Miasta Pan Jerzy Wrębiak oraz Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Wojewódzkiego Monika Jurek. Nie zabrakło również władz Uczelni w tym Rektor WSHE w Brzegu prof. zw. dr hab. Krystyny Ferenz, która wygłosiła wykład pt. „Starość jako wartość w kulturze europejskiej” oraz założyciela Uczelni Kanclerza Stanisława Widockiego.

Podczas uroczystości prezes UTW Pani Ewa Bruzi przypomniała niezwykle bogatą historię, pełną wielu zróżnicowanych aktywności i przedsięwzięć, które brzeski Uniwersytet podejmował w ostatnich dwóch dekadach.

Jubileusz został uświetniony muzycznym występem Damiana Lisa, uczestnika programu Mam Talent oraz zwycięzcy jednego z odcinków Szansy na Sukces. Pan Damian zaśpiewał piosenki z repertuaru Michała Bajora, Zbigniewa Wodeckiego oraz Czesława Niemena.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim członkom UTW przy WSHE w Brzegu z okazji wyjątkowego jubileuszu oraz życzymy niesłabnącego zapału i chęci do dalszych działań.