|||

Tradycyjny „Nalot  Świętych Mikołajów z WSHE”

Już po raz kolejny dzięki władzom i studentom Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu, tym razem wśród śnieżnej atmosfery, mogliśmy przeżywać w Brzegu nalot Świętych Mikołajów.

          W dniu 6 grudnia 2023 r., czcząc jak zwykle, św. Mikołaja – patrona rybaków, naszego miasta i parafii, ale przede wszystkim wielkiego darczyńcę i dobrodzieja, którego tradycja obarczyła przywilejem obdarowywania ludzi prezentami, przed Brzeskim Centrum Kultury pojawił się święty Mikołaj w towarzystwie kilkunastu pomocników z WSHE. Rozdali oni tłumnie przybyłym dzieciom ponad czterysta paczek ze słodyczami oraz niebieskie balony z logo uczelni.

          Pojawienie się takiej ilości Mikołajów tradycyjnie wzbudziło olbrzymie zainteresowanie najmłodszych mieszkańców Brzegu. Studenci WSHE przebrani za Mikołajów, nie tylko rozdawali upominki, ale również zabawiali dzieci i zachęcali wszystkich do zabawy. Aktywizowali zebranych najpierw we wspólnym kole, a potem indywidualnie przy rozdawaniu upominków. Każdy chętny mógł także przy tej okazji wykonać pamiątkową fotografię ze świętym Mikołajem. Radość dzieci, ich szczere zainteresowanie oraz uśmiechnięte i zdziwione twarze, były najlepszym dowodem, iż jest to piękna, zakorzeniona już w naszym mieście, mikołajkowa tradycja. W tym roku wsparli ją dodatkowo Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, który reprezentowała Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Pani Monika Jurek oraz Fundacja Opolskiej Izby Gospodarczej. Dzieci bardzo cierpliwie oczekiwały w długiej kolejce na swój upragniony prezent. Czas umilały im świąteczne przeboje, które wykonywał utalentowany brzeżanin Damian Lis.

Mikołaje nie zapomnieli również o dzieciach ze Świetlicy Socjoterapeutycznej przy WSHE w Brzegu, które nieco wcześniej także zostały obdarowane prezentami.

Nalot świętych Mikołajów na Brzeg nie byłby możliwy, bez logistycznej organizacji, którą zapewnił Zastępca Kanclerza Mateusz Widocki, wsparcia finansowego Kanclerza WSHE Stanisława Widockiego oraz pomocy Samorządu Studenckiego pod patronatem Pani Dziekan dr Anety Ratajek. Organizatorzy korzystali także z pomocy Brzeskiego Centrum Kultury. Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu zapewnia, że w przyszłym roku kiedy po raz dwudziesty odbędzie się ta impreza, Mikołajowie też nas nie zawiodą.

Podobne wpisy