Doradztwo zawodowe z podstawami przedsiębiorczości

Doradca zawodowy to zawód przyszłości. Jeżeli chcesz dobrze radzić sobie na rynku pracy, myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej w zakresie usług edukacyjnych i doradczych i nie tylko, to jest to specjalność dla Ciebie.

Absolwent tej specjalności wykazuje umiejętności uczenia się, doskonalenia swojej wiedzy, umiejętności i kompetencji pedagogicznych z wykorzystaniem nowoczesnych środków i metod pozyskiwania, organizowania, przetwarzania informacji i materiałów. Umiejętnie komunikuje się ze specjalistami, jak i z innymi osobami biorącymi udział w procesach pedagogicznych przy użyciu profesjonalnych metod i technik.

Charakteryzuje się empatią, wrażliwością, przedsiębiorczością, refleksyjnością oraz postawami prospołecznymi i poczuciem odpowiedzialności.

Miejsca zatrudnienia naszych absolwentów:

• placówki oświatowo-wychowawcze,
  • szkoły,
  • akademickie biura karier,
  • poradnie psychologiczno-pedagogiczne;
  • instytucje rynku pracy: publiczne służby zatrudnienia,
  • Ochotnicze Hufce Pracy,
  • agencje zatrudnienia,
  • instytucje dialogu społecznego, instytucje szkoleniowe, instytucje partnerstwa lokalnego;
  • centra integracji społecznej,
  • centra pomocy rodzinie,
  • państwowe i prywatne zakłady pracy w działach HR, szkoleń, kadrach;
  • organizacje pozarządowe.