I Ogólnopolski Kongres Kreatywnej Otwartej i Aktywnej Edukacji

Na trzy październikowe dni za sprawą Festiwalu Kreatywnej i Aktywnej Edukacji Kielce stały się stolicą twórczej edukacji. Była to druga edycja wydarzenia, do którego organizacji przyłączyli się w tym roku pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu, a sama Uczelnia objęła Festiwal patronatem.

Dzień pierwszy upłynął pod znakiem Kongresu Otwartej i Aktywnej Edukacji. Podczas kilkugodzinnych obrad naukowców i specjalistów pojawiło się wiele inspirujących pomysłów, a Uczestnicy nieprzerwanie zaskakiwali kolejnymi propozycjami ciekawych rozwiązań edukacyjnych. Pojawiły się też wartościowe implikacje praktyczne.

Drugiego dnia, w Miejskim Domu Kultury, odbyło się mnóstwo atrakcyjnych zajęć i warsztatów, w których udział wzięli najmłodsi przedstawiciele kieleckich szkół i przedszkoli. Szczególnym punktem programu było wręczenie nagrody, którą jest Laur Mistrza Kreatywnej i Aktywnej Edukacji. Zwycięzcy i Wyróżnieni zostali wyłonieni na podstawie zgłoszeń konkursowych, których poprawność merytoryczną i oryginalność oceniało Jury, w składzie którego znaleźli się pracownicy naukowi WSHE. Było to szczególnie radosne i sympatyczne wydarzenie.

Dzień trzeci stał się rodzinnym świętem wartościowej i kreatywnej zabawy i edukacji dla wszystkich Mieszkańców Kielc. Swoje pomysły, warsztaty i atrakcje przygotowali m.in.: JuraPark Bałtów i Krasiejów, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Muzeum Narodowe w Kielcach, Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, Muzeum Dialogu Kultur, Muzeum Archeologiczne w Wiślicy, Muzeum Historii Kielc, Ogród Botaniczny w Kielcach, Park Edukacyjny Mikrokosmos z Ujazdu (woj, łódzkie), Centrum Nauki Da Vinci z Podzamcza Chęcińskiego, Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Swoje Kapsuły 3D zaprezentował Świętokrzyski Regionalny Ośrodek Turystyki, Filharmonia Świętokrzyska. Festiwal upłynął w ciepłej, przyjaznej i twórczej atmosferze, integrując różne pokolenia Mieszkańców Kielc, bazując na fundamentalnym celu: odkrywaniu fascynujących i twórczych oblicz edukacji.

[envira-gallery id=”3514″]