Tradycyjny „Nalot Świętych Mikołajów z WSHE”

Już po raz kolejny dzięki władzom i studentom WSH-E, mimo bardzo niesprzyjającej, deszczowej pogody, mogliśmy przeżywać w Brzegu nalot Świętych Mikołajów.

W dniu 6 grudnia 2022 r., czcząc jak zwykle, św. Mikołaja – patrona rybaków, naszego miasta i parafii, ale przede wszystkim wielkiego darczyńcę i dobrodzieja, którego tradycja obarczyła przywilejem obdarowywania ludzi prezentami, przed Brzeskim Centrum Kultury pojawiło się kilkunastu Mikołajów z WSHE. Rozdali oni licznie przybyłym dzieciom blisko czterysta paczek ze słodyczami oraz niebieskie balony z logo uczelni.

Pojawienie się takiej ilości Mikołajów tradycyjnie wzbudziło olbrzymie zainteresowanie. Studenci WSHE przebrani za Mikołajów, nie tylko rozdawali upominki, ale również zabawiali napotkane dzieci i zachęcali wszystkich do zabawy. Każdy chętny mógł także wykonać pamiątkową fotografię ze świętym Mikołajem. Radość dzieci, ich szczere zainteresowanie oraz uśmiechnięte i zdziwione twarze, były najlepszym dowodem, iż jest to piękna, zakorzeniona już w naszym mieście, mikołajkowa tradycja. To niezwykle barwne wydarzenie odbyło się w otoczeniu zjawiskowej Świątecznej Iluminacji Brzegu.

Mikołaje nie zapomnieli również o dzieciach ze Świetlicy Socjoterapeutycznej przy WSHE w Brzegu, które także zostały obdarowane prezentami.

Nalot świętych Mikołajów na Brzeg nie byłby możliwy, bez logistycznej organizacji, którą zapewnił Zastępca Kanclerza Mateusz Widocki, wsparcia finansowego Kanclerza WSHE Stanisława Widockiego oraz pomocy Samorządu Studenckiego i kadry naukowej.